מערכות גלאי גז

מערכות גלאי גז נמצאות בשימוש רב בתעשייה, בעסקים ובבתים ובדירות פרטיות. גלאי גז מזהים גזים דליקים ורעילים ואף רושמים דילול בחמצן. כאשר החיישן המותקן בגלאי הגז מזהה ריכוז מסוכן של גז הוא מפעיל את האזעקה. גלאי הגז מעבירים אותות באמצעות סדרה של התקני שמע המפעילים את האזעקה ולעתים גם אורות מהבהבים.

גלאי גז – על היתרונות הרבים

דליפת גז עלולה להוות סכנת חיים. גלאי גז מתריע על הדליפה וקורא לעזרה. גלאי גז גם יעזרו לנו לאתר את מקור הדליפה כדי לאפשר את התיקון ולמנוע את הישנות הדליפה.

גלאי גז מצילים חיים ומונעים נזקים ופגיעות ברכוש. חשוב לדעת כי תקלות גז עלולות לגרום לאסון ולנזקים חמורים לרכוש.

גלאי גז מתאימים לכל בתי עסקים ומסעדות העושות שימוש רחב במכשירים צורכי חשמל. במקרים רבים חברת הביטוח מחייבת את בעלי העסקים להתקין גלאי גז כתנאי לפוליסת הביטוח.

גלאי גז – איך לבחור את הטוב ביותר

לפי הצרכים – יש גלאי גז מסוגים שונים. כאשר אתם מחפשים גלאי גז עליכם להתאים אותם לצרכים הייחודים שלכם. לעתים, לדוגמה, יידרשו גלאי גז ניידים ולעתים גלאי גז נייחים.

לפי המחיר – כמו בכל תחום גם בתחום של מערכות גלאי גז קיימת תחרות בין בעלי העסקים המציעים מחירים שונים. אין ספק, המחיר הוא פרמטר חשוב, אך לא על חשבון האיכות והטיב. לפני שאתם רוכשים גלאי גז חשוב לערוך סקר שווקים ולהשוות את המחירים על בסיס נתונים שווים.

גלאי גז קונים מבית טוב. חשוב לקנות גלאי גז איכותיים שיעמדו במשימה בכל מצב. זה יהיה מאוד לא נעים אם גלאי הגז יפסיק לעבוד בשל איכות ירודה בדיוק כאשר תקרה תקלה במערכת הגז.

באתרי האינטרנט ובפורומים הייעודיים תוכלו לדלות מידע עדכני ואמין על אודות מערכות גלאי גז. לפני שאתם קונים, מומלץ לגלוש באתרים, ללמוד את הנושא ולבחור את המערכת המתאימה לכם ביותר.

גלאי גז מצילים חיים

האסון שקרה לפני מספר חודשים ברחוב קרן היסוד בבת ים שבו קיפח בן אדם את חייו, הוא אחד מיני רבים. אסונות רבים מתרחשים כתוצאה מדליפת גז או מתקלות שונות.

כדי למנוע אסונות חשוב לשים לב להוראות הבאות:

חשוב להתקין גלאי גז, גם בדירות פרטיות. גלאי הגז מתריע על דליפת הגז, מזעיק לעזרה ומציל חיים. במקומות הומי אדם מומלץ להתקין מערכות לגילוי גז אשר גם מתריעות על הדליפה וסוגרות את ברזי הגז באופן אוטומאטי.
חשוב להזמין טכנאי גז כדי לבדוק את מתקני הגז בבית, חברות הגז מבצעות בדיקות אחת לחמש שנים, אך מומלץ לבצע את הבדיקה אחת לשנה, במיוחד בבתי עסקים ההומים אדם.
חשוב לוודא כי צינור הגומי המוליך את הגז אינו פגום ולא התבלה. על כל צינור גז יש תאריך, יש לעקוב אחרי התאריך ולהחליף את הצינור מעת לעת.

ברז גז – על הסוגים השונים

ברז גז הוא מעין שסתום בעל מידות קטנות עם רכיב אוטם. החלק האוטם של ברזי הגז עשוי מסוגים שונים של אטמים. ברז גז משמש כברז סגירה או כברז מעבר רב כיווני. בכל מכשיר הפועל על גז חשוב להתקין ברז גז ולשמור אותו במצב סגור כדי להגן על בטיחות הסובבים.

ברז גז – סוגים שונים של ברזי גז

ברז גז בעל שסתום סגירה זהו ברז המשמש לפתיחה או לסגירה או לוויסות הזרימה של הגז במערכת.

ברזי גז בעל שסתום אל חוזר – אלו ברזים המונעים את זרימת הגז בכיוון ההפוך.

ברזי גז בעלי שסתומי סגירה אל חוזרים הם ברזים המשלבים שסתום של סגירה ושסתום אל חוזר.

ברז גז חשמלי – ברז גז חשמלי פועל על מתח חשמל של עשרים וארבע וולט ומתאים לחיבור של גלאי גז, כאשר מתח החשמל נופל, הברז נסגר באופן אוטומאטי את זרימת הגז . כאשר הברז מחובר לכל גלאי גז, גלאי הגז מתריע על נפילת החשמל ובו זמנית סוגר את אספקת הגז.

ברז גז למכשירים ניידים – מכשירים המחוברים למערכת הגז הביתי, אך לא נמצאים בשימוש קבוע כמו למשל גריל גז, תנורי חימום, כיריים לפסח ועוד. מכשירים אלו מחייבים ברז גז בעל ניתוק או חיבור מהיר. אם לא יחוברו לסוג ברז כזה, במקרה של פתיחת הגז קיימת סכנה של זרימת גז חופשית. ברז ניתוק או חיבור מהיר בנוי משני חלקים, גוף הברז והפיה, את פיית הגז אפשר לשלוף כאשר הברז אינו בשימוש. ללא פייה, הברז נאטם ואינו מאפשר כלל זרימת גז.

ברז גז – תשובות לשאלות נפוצות

שאלה: מהי חשיבותו של ברז גז?

תשובה: ברז גז הוא אביזר המונע כניסת גז באופן חופשי העלול להוות סכנה. כאשר הגז אינו בשימוש חשוב מאוד לסגור את ברז הגז.

שאלה: האם לא נשקפת סכנה לדיירי הבית ולמבנה כאשר יש בבית הרבה מכשירים צורכי גז?

תשובה: גם במספר רב של מכשירים צורכי גז לא נשקפת סכנה אם פועלים לפי הוראות ההתקנה. בכל מקרה של התקנת מספר רב של מכשירים הפועלים על גז מומלץ להתייעץ עם טכנאי מקצועי. חשוב להזכיר כי כאשר אחד מהמכשירים אינם פועלים יש להקפיד על סגירה מוחלטת של ברז הגז.

שאלה: מהן ההוראות באשר להתקנת ברז גז?

תשובה: אסור שברז הגז יותקן במרחק של פחות מחמישים סנטימטר מרחק מעל נקודת חשמל. אם חלילה תהיה דליפת גז, הגז ישקע למטה ואם הוא מותקן קרוב אל נקודת החשמל, קיימת סכנה של הצתה ופיצוץ.

שאלה: כמה ברזי גז יש להתקין עבור קו גז אחד?

תשובה: תקן 158 מחייב התקנת שני ברזי גז לכל קו גז. ברז אחד יותקן בראש השלוחה וברז שני בקצה השלוחה.

חברת א. גילוי אש מתמחה בייבוא ובשיווק של ברז וגלאי גז מסוגים שונים,
אשר נועדו לשמש אמצעי מדידה יעיל של ריכוז הגז בחללים השונים.
בין היתר תוכלו למצוא אצלינו גלאי גז שבועים או ניידים ובעלי מערכת התראה נוחה ויעילה
אשר מסמנת כאשר ריכוז הגז מתקרב לרמה המקסימאלית המותרת על פי תקנות כיבוי אש,
ברז הגז החיוני סוגר את הברז המרכזי בכדי למנוע סכנה. גלאי גז משמשים מסעדות ובתי קפה רבים,
מלונות, מרכזי אירוח ובילוי, מטבחים בתעשיות ובחברות גדולות, וכמו כן מטבחים בבסיסי צה"ל.

טלפון: 072-2415588
פקס: 072-2410977
אימייל: l1800330077@gmail.com